Bazel protutnjao kroz Lucern, prati Jang Bojs

Švajcarska 25. nov. 201722:30 > 22:34
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bazela ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju Lucernu rezultatom 4:1 u okviru 16. kola prvenstva Švajcarske.

Aktuelnom šampionu je to treća pobeda zaredom u svim takmičenjima, posle tri utakmice bez trijumfa u nizu.

Dvostruki strelac u pobedi nad Lucernom bio je Mihael Lang, koji je postigao golove u 31. minutu i nadoknadi drugog poluvremena. Preostale pogotke postigli su Dimitri Oberlin i Sedrik Iten, a prethodno je domaći tim vodio od 18. minutu golom Šelkima Delhasaja.

Bazel sada ima 29 bodova, četiri manje od Jang Bojsa, koji ima utakmicu manje. Lucern je na devetoj poziciji sa 14 bodova.

U drugoj utakmici dana, Zankt Galen je slavio protiv Tuna sa 2:1. Strelci u pobedničkom timu bili su Alen Vis i Roman Bis, dok je gol na drugoj strani postigao Marvin Špilman.

Posle sedme pobede ove sezone, Zankt Galen drži treće mesto tabele sa 24 boda, dok je Tun na sedmoj poziciji sa 15.