Bazel silan u Lozani, Lucernu tri boda protiv Siona

Švajcarska 2. dec. 201721:06 > 21:18
Getty Images/Mike Hewitt

Fudbaleri Bazela i Lucerna ostvarili su pobede u utakmicama 17. kola švajcarske Superlige igranim u subotu.

Šampion Švajcarske Bazel je kao gost savladao Lozanu sa 4:1, pa je tako prišao timu prvoplasiranog Jang Bojsa na četiri boda (36-32). Tim iz Berna svoj meč igra u nedelju.

Strelci za tim trenera Rafaela Vikija su bili Mohamed Eljanusi u 7, Albijan Ajeti u 39, Mihael Lang u 63. i Renato Stefen u 66. minutu. Jedini gol za Lozanu bio je delo Andija Zećirija u 80. minutu.

Lucern je pobedio Sion sa 2:1, pa sada obe ekipe imaju po 17 bodova na tabeli Superlige. Vezista Siona Burim Kukeli je zatresao sopstvenu mrežu u 30. minutu, dok je 11 minuta kasnije njegov saigrač Salih Učan izjednačio na 1:1. Pobednički gol za Lucern postigao je Reto Zigler u 44. minutu sa penala.