Bojsi ubedljivi, Sulejmani u vrhu liste strelaca

Pier Marco Tacca/Getty Images

Fudbaleri Jang Bojsa ubedljivo su pobedili Lozanu na gostovanju 4:1, u okviru 21. kola švajcarske Superlige, a vodeći pogodak za Bojse postigao je srpski internacionalac Miralem Sulejmani.

Bivši igrač Partizana je u 31. minutu bio strelac i to mu 10. gol u sezoni, kojim se popeo na vrh liste strelaca prvenstva.

Do poluvremena, Oro je iz penala povisio na 2:0, da bi isti igrač u 66. rešio pitanje pobednika. Do kraja meča je viđeno još dva gola, najpre je Zećiri u 73. postigao počasni pogodak za domaće, da bi konačan rezultat postavio Ngamaleu u 90+2.

Jang Bojs je pobedom vratio pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bazel. Sada ekipa iz Berna ima 46, dok je Lozana osma sa 25.

I u preostala dva meča slavili su gosti. Lucern je pobedio Grashopers 2:1, a istim rezultatom Cirih je bio bolji od Sent Galena.

Pogledajte rezultate i tabelu Superlige.