Minimalac Bazela, Lucernu pobeda u Luganu

Švajcarska 18. mar. 201817:59 > 18:13
Michael Kienzler, Getty Images

U nedelju su odigrane tri utakmice 26. kola Superlige Švajcarske, a pobedu je posle dva poraza i remija ostvario šampion Bazel.

Bazel je na „Sent Jakobsu“ teško došao do pobede nad poslednjeplasiranim Sionom od 1:0, a strelac jedinog gola bio je napadač Albijan Ajeti u 69. minutu.

U drugom meču dana Tun i Lozana su igrali 0:0. Za domaćina je do 86. minuta igrao srpski napadač Dejan Sorgić, koji je ove sezone postigao četiri gola za Tun.

Lozana je mogla do vođstva u 49. minutu, ali Benjamin Kololji nije relizovao jedanaesterac.

Lugano je na svom terenu izgubio od Lucerna sa 2:1, a dvostruki strelac je bio Paskal Šurf, golovima u 41. i 76. minutu. Gol za Lugano postigao je Brazilac Karlinjos u 71. minutu. Za ekipu Lucerna ceo meč je odigrao bivši fudbaler Partizana Lazar Ćirković.

Na tabeli Superlige vodi Jang Bojs sa 61 bodom, sledi Bazel sa 45, dok je treći Sent Galen sa 42 boda.