Evrogolovi, preokret, remi… Jang Bojs zadržao +16

Švajcarska 2. apr 201818:26 > 18:31
Pier Marco Tacca/Getty Images

Fudbaleri Jang Bojsa i Bazela odigrali su nerešeno u derbiju 27. kola prvenstva Švajcarske.

Meč u Bernu obeležio je spektakularan pogodak Taulanta Džake, a domaći su osvojenim bodom zadržali 16 bodova više od drugoplasiranog Bazela.

Jang Bojs je poveo efektnim golom Horaua u 24. minutu, a četvrt časa kasnije Džaka je sa 30 metara „ubio pauka“ i izjednačio na 1:1.

Potpuni preokret gostima iz Bazela doneo je Suči pogotkom u 47. minutu, a konačan rezultat postavio je Fasnaht u 56. minutu.

Srpski internacionalac Miralem Sulejmani je do 79. minuta bio u timu Jang Bojsa.

Lucern je pred svojim navijačima savladao Sent Galen sa 3:1, dok je Lozana i pored toga što je od 55. minuta imala igrača manje bila bolja od Lugana sa 2:1. Odlučujući gol postigao je Zarate u 66. minutu.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.