Jang Bojs šampion Švajcarske posle 32 godine!

Švajcarska 28. apr. 201821:19 > 21:20
Getty Images/Marc Eich

Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su Lucern posle preokreta rezultatom 2:1 u 32. kolu prvenstva Švajcarske i tako došli do 12. titule u istoriji.

Gosti su pred preko 30.000 navijača u Bernu poveli golom Kristijana Šnojvlija u 47. minutu, a samo pet minuta kasnije Jang Bojs je stigao do izjednačenja. Strelac je bio Gijom Oaro iz penala, a sva tri boda timu iz Berna doneo je Žan Pjer Nsame minut pre kraja regularnog dela utakmice. Prethodno je Valerijan Hvilija promašio penal u 76. minutu.

Srpski fudbaler Miralem Sulejmani igrao je za Jang Bojs do trećeg minuta nadoknade vremena.

Jang Bojs na čelu tabele sada ima 75 bodova, 16 više od Bazela koji u nedelju dočekuje Tun. To znači da prošlogodišnji šampion nema ni matematičke šanse da ga stigne, pošto su do kraja sezone ostala četiri kola.

Tim iz Berna je tako posle 32 godine prekinuo post, pošto je prethodnu titulu osvojio 1986. godine.

S druge strane, Lucern je na trećem mestu sa 46 bodova.

U drugoj utakmici dana, Grashoper je slavio na gostovanju Lozani sa 1:0 golom Kodra Kenana u 81. minutu.

Grashoper na šestom mestu sada ima 38 bodova, dok je Lozana na poslednjoj poziciji posle petog poraza zaredom sa 31. Sion, koji je na poziciji ispred ima bod više i utakmicu manje.