Golovi Sorgića i Aleksića, tuča i ispadanje u Lozani

Švajcarska 13. maj 201817:52 > 17:54
Joern Pollex, Bongarts

Fudbaleri Jang Bojsa obezbedili su titulu, ali rešili su da se iskupe navijačima za poraz od Bazela 5:1 u prošlom kolu, pa su u meču 35. runde savladali Lugano sa 3:1.

Ngamaleu, Oaro i Sanogo preokrenuli su rezultat nakon što je Krasnići doveo goste u vođstvo u petom minutu. Srpski fudbaler Miralem Sulejmani igrao je za Jang Bojs od 73. minuta.

Ipak, kolo je obeležilo ono što se dogodilo u Lozani. Domaći tim gubio je od Tuna kod kuće 2:0 (strelci srpski napadač Dejan Sorgić i Špilman) i bilo je jasno da je na putu da ispadne iz lige, a u 82. minutu meč je prekinut zbog tuče na tribinama.

Cirih je deklasirao Bazel sa 3:0 golovima Dvamene, Modua i Freja, pa sada imaju 48 bodova na četvrtoj poziciji, poslednjoj koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Peti, posle poraza od Siona 3:2, sada je Sent Galen sa tri boda manje – oni volšebno ostaju bez Evrope posle šestog uzastopnog poraza. Prvi gol u porazu postigao je srpski fudbaler Danijel Aleksić.

U preostalom meču dana Lucern i Grashopers remizirali su 1:1.