Cvetković spasao Grashopers, Sorgić strelac za Tun

Švajcarska 11. avg. 201820:45 > 21:08
Getty Images

U subotu su odigrane dve utakmice 4. kola švajcarske Superlige, a ubedljivu pobedu su ostvarili fudbaleri Tuna.

Lugano je na svom terenu bio blizu pobede nad Grashopersom, ali je na kraju bilo 2:2. Asan Sise je postigao dva gola za Lugano, prvo sa penala u 35, a potom i u 57. minutu, ali su Skakavci izvukli bod golovima Brazilca Nejtana u 75. i srpskog defanzivca Aleksandar Cvetkovića, koji je pogodio u 90+5. minutu glavom posle kornera.

Tun je u gostima u Nojšatelu pregazio Ksamaks sa 5:1. Strelci za Tun su bili Marvin Špilman u 3. i 25. minutu oba puta iz penala, srpski fudbaler Dejan Sorgić je bio precizan u 44, Nikola Suter u 51. i Gregori Karlen u 76. minutu. Ksamaks je mrežu protivnika zatresao preko Gateana Karlena u 28. minutu.

Ksamaks je u 24. minutu ostao sa igračem manje pošto je Mustafa Sejmenović dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom pred svojim praznim golom.