Sorgić spustio Bazel na -9

Švajcarska 2. sep. 201817:57 > 18:09
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Bazel je ponovo kiksnuo na svom terenu pošto je u šestom kolu Superlige Švajcarske odigrao samo 1:1 protiv Tuna i na taj način je povećan zaostatak za šampionom Jang Bojsima.

Tun je poveo i to preko srpskog internacionalca Dejana Sorgića u 29. minutu. Bazel se dugo mučio ali je u 45. minutu Fraj doneo izjednačenje. Međutim, pre isteka prvog poluvremena domaćin je ostao sa igračem manje, pošto je Talant Džaka dobio drugi žuti karton. Do kraja utakmice Bazel sa 10 igrača nije stvorio mnogo prilika, dok je Tun zadovoljan bio sa bodom. Posle ovog remija Bazel je treći sa devet bodova i sada zaostaje isto toliko bodova za šampionom i liderom Jang Bojsima, dok je Tun na deobi petog mesta sa bodom manje.

Prvi pratilac Jang Bojsa je Sent Galen, koji je do nove pobede došao posle preokreta. Gubio je na poluvremenu od Ksamaksa 1:0, ali je na kraju dobio 3:2. Sa ova tri boda zaostaju osam za Jang Bojsima. U poslednjem meču dana Lucern je, takođe posle preokreta savladao Grashopers 2:1.