Švajcarska: Jang Bojsi slavili, Sulejmani blistao

Pier Marco Tacca/Getty Images

U subotu su odigrane dve utakmice 12. kola švajcarske Superlige.

Fudbaleri Bazela su opravdali ulogu favorita i slavili protiv Grahospersa rezultatom 3:1. Zufi je postigao gol već u šestom, a pet minuta kasnije i Balanta, da i Volfsvinkel pogodio u 17. minutu za gostujući tim. Jedini pogodak za „skakvce“ poigao je Riner.

U drugom meču, u kome je viđeno dosta golova, Jang Bojsi su zabeležili trijumf nad Sionom rezultatom 3:2.

Lenjani je u 17. minutu pogodio za Sion, da bi 11 minuta kasnije rezultat bio 2:0, zahvaljujući autogolu Kamare. Lideri prvenstva su do prvog pogotka čekali sve do 64. minuta kada se Hoarau upisao u strelce. Jang Bojsi su uspeli da izjednače u 87. minutu kada je Asal postigao gol, na asistenciju nekadašnjeg reprezentativca Srbije Miralema Sulejmanija. Samo tri minuta kasnije Sanogo postiže gol za konačnih 3:2, a asistent je ponovo bio Sulejmani.