Evrogol Sulejmanija za pobedu Jang Bojsa

Švajcarska 24. nov 201821:00 > 21:13
Pier Marco Tacca/Getty Images

Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Lugano na svom terenu sa 1:0 u 15. kolu švajcarskog šampionata.

Strelac jedinog gola na meču bio je srpski ofanzivni vezista Miralem Sulejmani, kojem je to bio sedmi pogodak u sezoni u svim takmičenjima.

Sulejmani je sjajan pogodak postigao u 84. minutu, kada je bio precizan iz slobodnog udarca sa oko 18 metara levom nogom u preko živog zida nemoćnog golmana Lugana Davida da Koste.

Ekipa Jang Bojsa je prva na tabeli sa 40 bodova, dok je Lugano 7. sa 16 bodova.

U drugoj utakmici dana viđena je prava goleada u Nojšatelu. Ksamaks i Cirih su igrali 3:3, a na obe strane su dvojica igrača bili dvostruki strelci.

Za Ksamaks su pogađali Veloso u 21. i 56, kao i Dodan u 66. minutu. Za Cirih je Hekuran Krejziu u 61. i 64. minutu bio strelac, a bod im je doneo Kololi iz penala u 76. minutu.