Bazel okrenuo u Sionu, minimalac Tuna

Švajcarska 15. dec. 201821:19 > 21:21
Robert Hradil/Getty Images

Fudbaleri Bazela pobedili su Sion na gostovanju posle preokreta rezultatom 2:1 u 18. kolu švajcarske Superlige.

Domaći su došli u vođstvo u 31. minutu golom Adrijana, koji je iskoristio sjajan pas Kasamija i poslao loptu u bliži ugao.

Taj rezultat bio je aktuelan do starta drugog poluvremena. Igrao se 46. minut, kad je Van Volfsvinkel iskoristio odbitak i sa desetak metara poravnao.

Preokret i pobedu gostima doneo je Vidmer u 82, pošto je iskoristio gužvu u šesnaestercu i dodavanje Kajzera.

Bazelu je to druga pobeda u nizu i sa 30 bodova zauzima drugo mesto na tabeli. Lider Jang Bojs ima 46 i meč manje. Sion je sedmi sa 21.

Na trećoj poziciji ostao je Tun posle pobede nad Grashoperom 1:0. Jedini gol na meču dao je Hediger u 85.

Tun imma 28 bodova, a Grashoper 17, što je dovoljno za deveto mesto.