Nastavlja se pobednički marš "Bojsa"

Pier Marco Tacca/Getty Images

U nedelju su na programu u švajcarskoj Superligi u okviru 18. kola bila tri meča. Jang Bojsi su novom ubedljivom pobedom nastavili dominaciju u šampionatu, a do trijumfa je stigla ekipa Lucerna, dok su Cirih i Lugano igrali 0:0.

Jang Bojsi su slavili u gostima u Nošatelu protiv fenjeraša Ksamaksa rezultatom 4:1, a sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, kada su žuto-crni poveli 2:0 već u 28. minutu golovima Gijoma Oaroa i Kristijana Fasnahta. Do kraja meča Oaro je postigao još jedan gol, koji je bio njegov trinaesti u sezoni, pa je sada prvi na listi strelaca ispred srpskog napadača Dejana Sorgića iz Tuna.

Četvrti gol za Jang Bojse postigao je Rože Asal, a počasni gol za Ksamaks delo je Kemala Ademija.

Srpski internacionalac Miralem Sulejmani nije igrao zbog povrede.

Jang Bojsi su prvi na tabeli sa čak 19 bodova više od drugoplasiranog Bazela, pa mnogi smatraju švajcarsko prvenstvo već rešenim.

Lucern je slavio 2:1 protiv Sent Galena na svom terenu, a golove za pobednika postigli su Vis (autogol) i Vargas. Strelac za Sent Galen bio je Kutesa.

Cirih i Lugano su remizirali bez golova.

U subotu je Bazel slavio u Sionu nakon preokreta, a Tun je trijumfovao minimalnim rezultatom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU švajcarske Superlige.