Sorgiću dva gola, pobeda i prvo mesto na listi strelaca

Švajcarska 16. feb. 201920:43 > 21:09
Printscreen

U subotu su u švajcarskoj Superligi odigrane dve utakmice 21. kola, a na oba terena su sigurne pobede ostvarili gosti.

Tun je sa 3:1 u gostima nadigrao Sankt Galen, a dva gola je postigao švajcarski napadač srpskog porekla Dejan Sorgić.

Sorgić je za Tun postigao golove u 16. i 70. minutu, dok su do trećeg gola gosti došli u 59. minutu kada je autogol pripisan golmanu Sankt Galena, makedonskom internacionalcu Dejanu Stojanoviću.

Domaćin je u 90+4. minutu uspeo da postigne počasni gol kada je strelac bio Aksel Mohamed Bakajoko.

Sa dva nova gola Dejan Sorgić je izbio na prvo mesto liste strelaca švajcarskog šampionata sa 14 golova.

U drugom meču dana Lugano je sa 3:0 pobedio Lucern. Strelci su bili Sadiku u 32, Gernd u 77. i Sabatini u 86. minutu.

Pogledajte TABELU švajcarskog šampionata.