Ponovo ta nadoknada: Jang Bojs do tri boda u 90+1

Pier Marco Tacca/Getty Images

Aktuelni šampion Jang Bojs drži i dalje suvereno prvu poziciju na tabeli Superlige Švajcarske, posle nove pobede. Kao i u prošlom meču i sada su do pobedonosnog gola došli tek u nadoknadi vremena.

Jang Bojs je dominirao protiv Siona, imao 20 udarava na gol naspram samo tri gostiju, ali nikako nije uspevao da dođe do gola. Sve do prvog minuta nadoknade. Tada je Ulis Garsija uspeo da otključa bravu i na kraju donese tri boda. Miralem Sulejmani je odigrao poslednjih 16 minuta. Ekipa iz Berna je očuvala veliku razliku i ima čak 22 boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Bazel. Sion je sedmi sa 26 bodova.

U drugom meču dana Grashopers je pretrpeo novi poraz i to na svom terenu. Bolji je bio Lucern 3:1 i slavna ciriška ekipa nalazi se u nezavidnom položaju, pošto je na poslednjem mestu na tabeli sa 18 bodova, jedan manje od Ksamaksa. Lucern je na deobi četvrtog mesta sa 29 bodova koliko ima i Cirih.