Bazel bez problema, Sankt Galen ubedljiv

Robert Hradil/Getty Images

Fudbaleri Bazela pobedili su Tun na svom terenu u 23. kolu švajcarske Superlige rezultatom 3:1.

Bazelu je to četvrti trijumf u pet kola nastavka i, uz jedan remi, sad zauzima drugu poziciju sa 43 boda. To je i dalje izuzetno daleko od lidera Jang Bojsa, koji je na +19. Tun je treći sa 36.

Domaći su u 17. minutu stekli prednost golom Volfsvinkela, da bi u 32. Ajeti povisio na 2:0. Posle gola Zufija u 83. pitanje pobednika je rešeno, a konačan rezultat postavio je Rodriges šest minuta kasnije.

Sankt Galen je bio ubedljiv protiv Ksamaksa kod kuće 3:0, uprkos tome što je od 36. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Stojanovića.

Giljemeno je doveo domaće u vođstvo u 20. minutu, da bi u nastavku Barneta u 67. i Sijero iz penala u 76. doneli trijumf Sankt Galenu.

Taj tim je sad četvrti sa 31 bodom, Ksamaks je deveti sa 19.

Utakmica Ciriha i Lugana završena je pobedom gostiju 1:0. Jedini gol dao je Grent u 30. minutu, Lugano je od 44. igrao sa igračem manje zbog isključenja Kečkeša.

Cirih je peti na tabeli sa 29 bodova, Lugano zauzima osmo mesto sa 26.