Sorgić bez gola u derbiju s Lucernom, Tun i dalje treći

Švajcarska 27. apr. 201921:20 > 21:22
Giuseppe Bellini, Getty Images

U subotu su švajcarskom prvenstvu na programu bila dva meča 31. kola – Lucern je bio bolji od Tuna 3:1, a Ksamaks Nojšatel i Grashopers su remizirali 1:1.

Lucern je bolje otvorio susret na Svisporareni i do 34. minuta domaći su vodili 2:0 golovima Roja Gelmija (autogol) i Paskala Šurfa.

Rezervista Marvin Špilman je u 50. minutu prepolovio prednost Lucerna, ali je u finišu, u 88. minutu Eleke postavio konačnih 3:1.

Dejan Sorgić odigrao je čitav meč u sastavu Tuna.

Dva tima sada su izjednačena na trećem mestu tabele sa po 40 bodova, ali je Tun i dalje na trećem mestu zbog bolje gol-razlike. Bazel je drugi sa nedostižnih 56 bodova i on će kao i šampion Jang Bojs igrati Ligu šampiona naredne godine.

Ksamaks je u Nojšatelu igrao 1:1 sa Grashopersom – „Skakavci“ su poveli golom Engoja u osmom minutu, a Nucolo je izjednačio u 75 minutu.

Aleksandar Cvetković odigrao je čitav meč u dresu Grashopersa.

U čevrtak je Bazel došao do plasmana u finale nacionalnog Kupa, a strelac je bio nekadašnji reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović.

Pogledajte REZULTATE i TABELU švajcarskog šampionata.