Trojka Bazela, Trankilo Barneta i dalje pogađa

Švajcarska 4. maj. 201920:56 > 20:57
Robert Hradil/Getty Images

Fudbaleri Bazela pobedili su Cirih na svom terenu u 32. kolu švajcarske Superlige rezultatom 3:0 i upisali treći uzastopni trijumf.

Tim sa Sankt Jakobs stadiona do ubedljive pobede došao je tek u drugom poluvremenu, kad je postigao sva tri gola.

Zambrano je u 49. minutu sjajno skočio na korner Zufija i doveo domaće u vođstvo, da bi na 2:0 povisio Van Volfsvinkel u 66. minutu, posle odličnog dodavanja Štokera.

Konačan rezultat postavio je Ajeti u 90+2, a ponovo je asistent bio Štoker.

Bazel ostaje drugi na tabeli sa 62 boda, a Cirih je osmi sa 37.

Duel Grashopersa i Sankt Galena pripao je gostima 1:0, a jedini gol dao je iskusni švajcarski vezista Trankilo Barneta.

Bivši fudbaler Leverkuzena i Šalkea pogodio je mrežu Skakavaca u 59. minutu na dodavanje Bakajoka.

Sankt Galen je sad peti na tabeli sa 40 bodova, dok je Grashopers poslednji sa 24 i u naredne četiri utakmice imaće veliki zadatak da ostane u ligi pošto devetoplasiarni Ksamaks beži 9 poena i ima meč manje.