Tandem Aleksis Sančez – Lukaku za Interovih + 6

Inter Milan Alexis Sanchez Aleksis Sančez Serija A
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Intera savladali su kao gosti ekipu Parme 2:1 u poslednjem meču 25. kola Serije A.

Svoje veče imao je Aleksis Sančez. Podsetio je na dane kad je blistao u dresu Barselone i pogotovo Arsenala.

Imao je i veliku pomoć u raspoloženom i nesebičnom Belgijancu Lukakuu. Upravo su iz njihove saradnje pali golovi, kojima je Čileanac doveo Inter u brzo vođsto na startu drugog poluvremena.

Najpre je mrežu Parme zatresao u 54. minutu kad je lopta jedva prešla gol-liniju, zatim i u 62. minutu posle još jedne asistencije Lukakua. Bili su to njegovi četvrti i peti pogodak ove sezone u Seriji A.

Izgledalo je u tim trenucima da će ekipa Antonija Kontea rutinski privesti meč kraju, ali je pogodak Brazilca Hernanija u 71. minutu vratio neizvesnost. Hrabrije je Parma ušla u nastavak utakmice, napadala, ali nije uspela da stigne do drugog pogotka.

Aleksis Sančez je izašao iz igre u 75. minutu, zamenio ga je drugi strelac ekipe Argentinac Lautaro Martinez. Međutim, do kraja se nije menjao rezultat.

Inter posle šeste uzastopne pobede u Seriji A ima 59 bodova, drugi je gradski rival Milan sa 53. Slede Atalanta i Juventus po 49, Roma 47, Napoli 44, Lacio 43, itd.