Treća pobeda u Austriji: Zvezda ubedljiva protiv Arđeša

FK Crvena zvezda Nikola Krstovic
FOTO FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su rumunski Arđeš 3:0 u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Austriji. Golove su postigli Veljko Nikolić i Nikola Krstović dva.

Povezane vesti

Crveno-beli su prethodno pobedili austrijski GAK (4:0) i grčki Aris (2:1).

Vodeći gol postignut je u 14. minutu. Mladi vezni igrač Veljko Nikolić je na desetak metara od gola prevario jednog rumunskog defanzivca i levom nogom pogodio mrežu.

Na drugi gol čekalo se do 62. minuta. Sanogo je sa centra uputio loptu ka Nikoliću, koji je prosledio pas ka Stankoviću. Lopta se odbila do Krstovića, koji je sa nešto manje od 20 metara snažnim udarcem poslao loptu u donji desni ugao Arđešovog gola – 2:0.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minutu. Vukanović se ubacio po levoj strani, ušao u šesnaesterac, sjajno dodao za Krstovića koji je na oko 12 metara od gola prihvatio loptu i plasirao je u mrežu. Bio je to njegov drugi pogodak na meču za još jednu sigurnu pobedu crveno-belih na pripremama u Austriji.

Dvadesetak minuta pre kraja utakmice trener Dejan Stanković je zamenio sedmoricu igrača, tako da su priliku dobili i izdanci Omladinske škole – Nikola Stanković, Nemanja Gordić i Marko Lazetić.

Crvena zvezda – Arđeš 3:0

Strelci: Nikolić u 14. i Krstović u 62. i 89. minutu

Crvena zvezda: Borjan (od 69. Gordić), Bakajoko (od 69. Srnić), Eraković (od 69. Pankov), Degenek, Rodić, (od 69. Babić), Sanogo (od 69. Krstičić), Kanga (od 46. Stanković), Nikolić (od 69. Petrović), Falko (od 46.Vukanović), Gavrić (od 69. Lazetić), Pavkov (od 46. Krstović).