Tri boda, dva penala i jedan gol za Betis protiv Hetafea

Fudbal 19. feb. 202123:50 > 20. feb. 2021 0:00
Real Betis
Fran Santiago/Getty Images

U petak se igrao prvi meč 24. kola La Lige, a fudbaleri Betisa su na domaćem stadionu “Benito Viljamarin” bili bolji od Hetafea rezultatom 1:0 (0:0) i sa nova tri boda izbili na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Posle ne toliko zanimljivog prvog poluvremena u drugom su viđena brojna uzbuđenja. Prvo je u 76. minutu Kanales promašio penal, a potom i odbitak i delovalo je da će se meč završiti bez golova.

Ipak, u 84. minutu dosuđen je novi penal za zeleno-bele, uspešno ga je izveo Borha Iglesijas za 1:0 za domaće. Do kraja utakmice Vilijam Karvaljo je dobio oba svoja žuta kartona u sudijskoj nadoknadi vremena, pa je Betis utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović igrao je u redovima poraženog tima do 88. minuta, kada je zamenjen.

Posle ove pobede, druge zaredom u Primeri, Betis je šesti sa 36 bodova i nastavlja borbu za mesto koje vodi u evropska takmičenja. U narednom kolu igraće protiv Kadisa u gostima.

Hetafe je poražen četvrti put uzastopno, a trenutno su 14. sa 24 boda, tri više od Valjadolida, koji je u zoni ispadanja. U sledećoj rundi Hetafe u veoma bitnom meču dočekuje Valensiju.

Mečeve španske La Lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.