Čakir poklonio penal Rizeu, pravda pogledala Osmanli

Turska 25. dec 201616:49 > 17:07
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U 16. kolu turskog prvenstva Osmanli je kao gost savladao Rize sa 1:0, a jedan od najzanimljivijih momenata na meču je viđen u 67. minutu kada je sudija Džunejt Čakir napravio kardinalnu grešku.

Jedan od najboljih svetskih sudija je dosudio jedanaesterac za Rize, pokazavši da je neko od fudbalera Osmanlija igrao rukom u svom šesnaestercu. To jeste bilo tačno, ali je u pitanju bio golman Karcermarskas, pa je odluka u potpunosti pogrešna.

Na Čakirovu sreću Jakob Jančer je pogodio stativu pa je ostalo 0:0. Osmanli je do pobede došao u 90. minutu iz penala, a glavni arbitar je tada doneo ispravnu odluku. Akjuz je faulirao Delarža, a precizan sa „bele tačke“ je bio Musa Čagiran.

U ostalim mečevima Ahisar je golom Rikarda Vaz Tea u 82. minutu pobedio Konju sa 1:0, dok je Kajzeri savladao Karabuk sa 2:0, uz pogotke Turuča u 17. iz penala i Velitona u 84. minutu.

Ovde možete pogledati TABELU, kao i REZULTATE turskog šampionata.