Turski kup: Šestica Kasimpaše, remi Trabzona

Turska 18. jan 201718:33 > 18:35
Getty Images/George Frey

Fudbaleri Kasimpaše deklasirali su Sandžaktepe 6:1, u petom kolu grupne faze turskog Kupa.

Domaći tim je već posle 16 minuta imao dva gola prednosti, a na poluvremenu vodio 4:0.

Sredinom drugog dela igre je bilo 6:0, da bi gosti poraz ublažili autogolom Bujuka u 70. minutu. Dvostruki strelac za Kasimpašu bio je Altintas, a njegov tim je trećom pobedom u nizu stigao na bod od lidera Rizespora, koji je već izborio drugu fazu takmičenja.

Trabzon je remizirao 0:0 kod Gumušanespora i ostao na dva boda od direktnog rivala za plasman u sledeću fazu. Šivas je slavio 2:0 u Goztepeu i preuzeo drugo mesto ispred rivala, dok je Beledije u 93. minutu izborio 2:2 kod Amedspora, zadržavši šanse da se izbori za drugu fazu.

Umranijespor je minimalnom pobedom kod Ajdinspora preuzeo čelo Grupe G ispred Akhisara i Burse.