Kup Turske: Bešiktaš i Sanliurfaspor sigurni

Getty Images/Maurizio Lagana

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Daricu Genčlerbiligi sa ubedljivih 3:0, u duelu 5. kola grupne faze turskog Kupa.

Bešiktaš je sada prvi u D grupi sa 13 bodova i obezbedio je prvo mesto na tabeli, dok je Genčler poslednji sa tri boda.

Bek je postigao prvi gol u 20. minutu, a Kvarežma je duplirao prednost 13 minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Ozbiliz 20 minuta pre kraja.

U grupi A Gacijantep je pobedio Osmanlispor sa 2:0 golovima Kolara u prvom i Kilica u drugom poluvremenu.

Ove dve ekipe su sada izjednačene na deobi drugog mesta sa po devet bodova.

U istoj grupi pobedu u gostima ostvario je Sanliurfaspor koji je bio bolji od Kirklarelispora sa 2:0 i vodi na čelu grupe sa 12 bodova.

U poslednjem duelu u četvrtak Basakšehir i Jeni Amasijaspor odigrali su bez golova u F grupi, a Baskašehiru to više odgovara jer je prvi sa 13 bodova, dok su gosti osvojili prvi bod posle četiri poraza.