Gomis blistao, Galatasaraj pobedio

Turska 14. avg 201722:42 > 22:44
Stu Forster, Getty Images

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su Kajzeri sa 4:1 u prvom kolu turske Superlige i tako su se delimično oporavili posle eliminacije u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tolga Džigergži doveo je domaće u vođstvo u 16. minutu na ubacivanje Gerija Rodrigesa, a Levent Gulen je izjednačio u 29. minutu posle kornera i jako loše reakcije oba štopera domaćih.

Međutim, to nije poremetilo tim Igora Tudora, koja već u 35. minutu ponovo dolazi do vođstva, a ovoga puta strelac je bio Junes Belhanda pošto mu je Gomis lepo spustio loptu, da bi dva minuta kasnije francuski napadač i sam postigao gol pošto je lepim driblinzima izbacio dva protivnička igrača.

Drugo poluvreme bilo je prilično dosadno, ali tri minuta pre kraja Gomis je zaokružio sjajnu partiju – posle dugačke dijagonale Linesa, 32-godišnji napadač ponovo je zatresao mrežu.

Tim iz Istanbula nastavlja da se pojačava – pobedu je sa tribina gledao novi fudbaler Sofijan Feguli, a najavljuju se dolasci Arde Turana, Kvadva Asamoe i Leandra Kastanija iz Sampdorije.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turskog šampionata.