Ludilo u Istanbulu – četiri crvena i pobeda Fenera

Turska 23. sep 201720:47 > 20:57
Chris McGrath/Getty Images

Fudblaeri Fenerbahčea slavili su u izrazito napetom meču šestog kola turskog šampionata protiv gradskog rivala Bešiktaša na domaćem terenu rezultatom 2:1 u utakmici koja je obilovala sukobima.

Chris McGrath Getty Images Sport

Bio je to prvi poraz u sezoni aktuelnog šampiona.

Domaćin, koji je zbog lošeg starta bio pod velikim pritiskom, poveo je posle 20 minuta. Medel je u kaznenom prostoru odgurnuo Jansena, a siguran izvođac najstože kazne bio je Đulijano.

I pored nekoliko prilika sa obe strane rezultat se do kraja poluvremena nije menjao, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Prvo je u razmaku od dva minuta dva žuta kartona dobio Kvarežma, da bi potom zbog grubog starta nad Tosunom direktno isključenje zaradio Luis Neto.

U samoj završnici novi penal za Fener. Zbog igranja rukom Hačinsona koji je pritom i iskjlucen. Ovoga puta siguran sa 11 metara bio je Jansen.

Delovalo je da je priča završena, ali kako su krenuli sa centra gosti su uspeli da postignu gol. Rajan Babel iskoristio je asistenciju Negreda. Da sam finiš meča bude potpuno neizvestan pobrinuo se domaći defnanzivac Kojbaši, koji je dobio direktan crveni karton.

Na kraju je ostalo 2:1 – bila je to treća pobeda u sezoni za Fener, koji je na tabeli prišao na dva boda zaostatka šampionu.

Bešiktas je bez pobede protiv Fenerbehčea na poslenjih pet utakmica, a kao gost protiv velikog rivala nema trijumf od 2005 godine.

U drugim mečevima odigranim u subotu Konjaspor je rezultatom 2:0 na domaćem terenu bila bolja od Akisara, a strelci su bili Omer Sahiner u 20. minutu i Nigerijac Patrik Frajdej 73. minutu.

Fantastičnu priliku za 3:0 propustio je Slovenac Nejc Skubic u sudijskoj nadoknadi vremena.

Čitav meč pred golom gostiju proveo je i srpski golman Milan Lukač.

Konja je nakon trijumfa na 12. mestu sa šest bodova, dok je Akisar na sedmoj poziciji sa 10.

Genčlerbirligi je minimalnim rezultatom savladao istanbulski Bašekšehir, a jedini gol postigao je srpski napadač Petar Škuletić i doneo svom timu prvu pobedu u novoj sezoni.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turskog šampionata.