Leonardo video prvenac Antalije, upisali se Eto i Nasri

Turska 25. sep 201721:17 > 21:20
Alex Grimm, Bongarts

Fudbaleri Antalije ostvarili su prvu pobedu u sezoni i u 6. kolu turske Supwerlige savladali su Osmanlispor sa 3:0.

Oba tima u ovaj duel ušla su sa novim trenerima. Dok Antalija čeka da Leonardo preuzme ekipu (bio na tribinama), Španac Badija je vodio domaću ekipu i ta promena kao da je omogućila fudbalerima da odigraju najbolji meč u sezoni.

Posle nespretnog igranja rukom Maksea u svom šesnaestercu Samuel Eto je sa bele tačke doneo prednost Antaliji. Samir Nasri je u 41. minutu najlepšim potezom na utakmici povisio vođstvo na 2:0, a u 85. minutu posle odlične kontre domaćih, na dodavanje beka Sakibah strelac je bio Majkon.

Osmanlispor je stvorio bar pet odličnih prilika, ali svaki put nespretnost i brzopletost Serdera Dukare i Avdije Vršajevića sprečilo je da gosti iz Ankare postignu pogodak.

Ovo je prvi put u sezoni da Antalija nije primila gol, bili su najneefikasniji tim u ligi do ovog kola. Postigli su četiri pogotka u prvih pet mečeva, a Osmanilispor je tim sa ubedljivo najgorom odbranom sa 17 primljenih golova.

U timu domaćih posle višenedeljne pauze vratio se Žeremi Menez.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.