Prvenac Osmanlispora, sjajni Hakan Arslan

Turska 30. sep 201715:22 > 17:35
Printscreen

U prva tri subotnja meča sedmog kola Superlige Turske pobede su zabeležili Osmanlispor, Sivaspor i Kajzeri.

Osmanlispor je prekinuo niz od tri poraza i zabeležio prvu pobedu u sezoni trijumfom u duelu protiv Kasimpaše 3:0.

Karigan, Čikelaši i Umar postigli su po jedan gol, a Serdar Gurler zabeležio je dve asistencije.

Osmalnisporu ova pobeda, kada je mesto na tabeli ne znači mnogo jer sa četiri boda ostaju ubedljivo polednji. Za ekipu Kasimpaše ovo je treći poraz u sezoni, drugi u poslednja tri meča.

Sivaspor je sa 3:1 slavio pred svojim navijačima protiv Antalije Safeta Sušića kojoj je ovo treći poraz u sezoni.

Apsolutni heroj ove pobede je Hakan Arslan koji je postigao het-trik za ovu pobedu svog tima, a Serži Ribalka zabeležio je dve asistencije. Sve golove Sivaspor je postigao u prvom poluvremenu.

Početkom drugog dela meča, N’Dinga je dobio direktan crveni karton, ali Antalija je to uspela samo delimično da iskoristi i da smanji na 3:1. Gol je postigao Djoruu na asistenciju Samira Nasrija.

Nije težak posao imao Kajzeri, koji je na svom terenu savladao Bursu sa 3:1, nanevši joj tako drugi poraz u nizu. Goleadu je započeo Vural u 15. minutu. Izjednačio je Tros Ekong u 38, pošto mu je Agu dodao loptu iz kornera.

Ipak, pred kraj drugog poluvremena Kajzeri je u potpunosti zagospodario terenom. Turan je centrirao Kana Bijaka, koji je pogodak postigao u 73, da bo u 88. minutu Mendes postavio konačni rezultat.