Istorija – Galata bez Turaka, Gomis nastavio "teror"

Turska 14. okt 201719:17 > 20:44
Stu Forster, Getty Images

Najuspešniji turski klub Galatasaraj meč protiv Konje na gostovanju započeo je u startnoj postavi bez turskog igrača, što se događa prvi put u istoriji fudbala u tamošnjoj zemlji.

Do sad, nijedna turska ekipa nije započela meč sa 11 stranaca.

Ipak, čast turskih igrača odbranio je iskusni Seldžuk Inan, koji je u 32. minutu ušao umesto povređenog Rodrigesa.

Takvu odluku hrvatskom treneru Igoru Tudoru navijači Galate sigurno neće uzeti za zlo, pošto Galata od starta sezone igra sjajno i nalazi se na prvom mestu na tabeli.

Podsetimo, Galatasaraj je rekorder u Turskoj po broju trofeja u ligi (20), Kupu (17) i Superkupu (15).

Galatasaraj je na teškom gostovanju zabeležio četvrti uzastopni uspeh (2:0) i jedini je neporaženi tim u šampionatu.

Francuz Bafetimbi Gomis je nastavio da „teroriše“ golmane i golovima u 54. i 77. minutu (penal) trasirao je put do sedme pobede. Gomis je već postigao 9 pogodaka i ubedljivo je prvi strelac lige.ž

U ostalim duelima Kardemir je na svom terenu bio bolji od Kajserija rezultatom 1:0, Bašakšehir je savladao Alanju sa 2:1, dok je Gactepe u gostima bio bolji od Antalije sa 3:1.

Pogledajte sve REZULTATE i STRELCE, kao i TABELU.