Bursa posle preokreta do četvrte pobede

Turska 16. okt 201720:52 > 20:55
Getty Images/Laurence Griffiths

Fudbaleri Burse upisali su četvrti trijumf u sezoni, pošto su u osmom kolu turske Super lige slavili protiv ekipe Osmanlispora 3:1 (2:1).

U uzbudljivom meču na Bursa Ataturk stadionu, agresivniji i konkretniji u napadu bili su domaći fudbaleri.

Domacin propustio priliku da povede jer je u 8. minutu Batalja promasio penal, a dodatni sok usledio je kada je Dukara u 23. minutu postigao gol za ekipu iz Ankare.

Samo sedam minuta kasnije turski zeleno-beli izjednačili su golom Bugarina Bogdana Stančua, a prednost je duplirao Mikel Agu u 30. minutu meča.

Bursaspor je od 62. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Kembo-Ekoko dobio crveni karton, ali je i pored toga potvrdio trijumf.

Tačku na pobedu Burse stavio je Aziz Behič u 75. minutu, posle odličnog kontranapada.

Bursa je na osmoj poziciji na tabeli sa 12 bodova, dok je Osmanli na začelju tabele sa samo četiri boda.

U narednom kolu Super lige Turske igra se najveći turski derbi između Galatasaraja i Fenerbahčea, a taj meč je na programu u nedelju od 18 i 30, uz direktan prenos na Sport  Klubu 1.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Super lige.