Preokret, penali, crveni kartoni… standard turske SL

Turska 21. okt 201720:47 > 20:52
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Tri meča devetog kola turske Superlige odigrana su u subotu, a pobede su upisali Osmalispor i Malatija dok je u duelu Akhisara i Genčlerbirlija bilo nerešeno.

Osmanlispor je sa 3:0 savladao Karabukspor i tako stigao do tek druge pobede u sezoni. Golove za pobedu fenjeraša postigli su Pinto u 62. minutu i Gurler u 62. i 85. minutu. Torje je promašio penal za Karabuk u trećem minutu nadoknade vremena.

Malatija je do pobede protiv Trabzona stigla autogolom Jokuslua, a Trabzon je meč završio sa devet igrača na terenu. Prvo je Sosa dobio dva žuta kartona u razmaku od 20 minuta i igru je napustio u 31. minutu, da bi u nadoknadi vremena direktan crveni dobio Jaziči.

Akhisar i Genčlerbirli odigrali su nerešeno 3:3 a svakako su zadovoljniji igrači domaćina koji su uspeli da preokretom dođu do boda.

Do 23. minuta Genčler je vodio 2:0 golovima Ozkana i Čifčija. Ajdoglu je smanjio na 2:1 sa bele tačke u 39. minutu, a na odmor se otišlo uz vođstvo gostiju 3:1 nakon gola Murikija.

U 59. minutu drugi žuti karton dobio je Aleksandar Šćekić koji je tako ostavio Genčlerbirli sa igračem manje i od tada kreće preokret domaćih. Paolo Enrike je sa penala doveo Akhisar na 2:3, a bod svom timu izborio je Sisoko u 65. minutu.