Nula u "sudaru" kontinenata

Turska 22. okt. 201720:37 > 20:39
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Fudbaleri Galatasaraja i Fenerbahčea remizirali su u najvećem turskom derbiju, u okviru devetog kola Superlige, bez golova (0:0).

Takvim ishodom zadovoljniji mogu biti gosti, pošto je Galata bila bolji protivnik tokom celog meča. Fenerbahče za 90 minuta igre nije uputio nijedan udarac u okvir gola Galatasaraja, a Kanarincima nije pomoglo ni to što su od 73. minuta igre imali brojčanu nadmoć. Nervozni vezista domaćeg tima Junes Belhanda dobio je drugi žuti karton zbog simulacije.

Lavovi su i posle devetog meča ostali jedina neporažena ekipa u ligi i sa 23 boda zadržali šest bodova prednost u odnosu na prve pratioce Geztepe i Akhisar, dok je Fenerbahče na šestoj poziciji sa 15 bodova.

Inače, ovo je bio šesti duel u nizu kako Galata nije uspela da pobedi najvećeg rivala u ligi. Poslednji put je to učinila 2014. godine.

U poslednjem meču kola, koji ćete u ponedeljak moći da pratite na SK 2 od 19 časova sastaju se dve prvoplasirane ekipe iz prošle sezone Bešiktaš i Istanbul Bašakšehir.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.