Kup Turske: Nemilosrdni Bešiktaš pogađao devet puta

Turska 28. nov 201718:39 > 18:41
SK

Odigrano je pet utakmica 1/16 finala Kupa Turske.

Najubedljiviju pobedu ostvarili su fudbaleri Bešiktaša. Oni su deklasirali Manisaspor sa ubedljivih 9:0.

Goste je prvi načeo Negredo u 15. minutu igre, a do kraja meča se još tri puta upisao u strelce. Efikasan je bio i Lens, koji je postigao het-trik, a po gol su još postigli Cinar i Pektemek.

Za poraženi tim su nastupali i srpski internacionalci Slavko Perović i Nikola Mikić, dok Duško Tošić nije bio u protokolu Bešiktaša.

Ni Galatasaraj nije dozvolio iznenađenje pobedivši trećeligaša Sivas Belediju sa 5:1. Domaćin je prvi gol postigao već u ćetvrtom minutu kada je gol postigao Oztekin. Gosti su igrali hrabro, imali nekoliko dobrih prilika, ali u poslednjih 20 minuta stvari dolaze na svoje mesto. Za 2:0 pogodio je Bašsan u 70. minutu, samo pet minuta kasnije Oztekin svojim drugim golom povećava za 3:0. Potpuno zasluženo igrači Sivas Beledije došli su do pogotka u 79. minutu kada se u strelce upisao Akedin. U poslednjih tri minuta igrači Igora Tudora su postigli još dva gola. Za 4:1 pogodio je Gumuš, a konačan rezultat postavio je Derdiok.