Tri gola u Lukačevoj mreži – Osmanlisporu tri boda

Turska 25. dec 201720:08 > 20:11
Print screen/SK

Fudbaleri Osmanlispora savladali su na domaćem terenu u Ankari Akisar sa 3:2 u okviru 17. kola turskog prvenstva, iako je gostujući tim dva puta uspevao da stigne minimalno vođstvo domaćih.

Domaći tim je poveo vođstvom Mustafe Džairana iz penala u 27. minutu, ali je u 36. Akisar došao do poravnanja. Strelac za goste je bio Soner Ajdogdu.

Novu prednost Osmanlisporu doneo je nigerijski napadač Aminu Umar početkom nastavka, pa je bilo 2:1 za tim iz Ankare.

Novo izjednačenje Akisaru doneo je svojim drugim golom Ajdogdu u 60. minutu. Uskoro je Akisar ostao sa desetoricom fudbalera na terenu jer je drugi žuti karton dobio Bajram.

Prednost igrača više uspeli su da iskoriste domaći igrači, pa je u 68. minut Umaru svojim drugim golom postavio konačnih 3:2 za Osmanlispor.

Tim iz Ankare na taj način pobegao iz opasne zone i sada ima 17 bodova iz isto toliko mečeva, dok je Akisar takođe u drugoj polovini tabele sa 19 poena.

Na golu Akisara od prvog minuta bio je bivši čuvar mreže Partizana Milan Lukač.

U subotu je Istanbul u gostima bio bolji od Kasimpaše.