Galatasaraj poslednji četvrtfinalista kupa

Turska 18. jan. 201818:25 > 21:22
Printscreen

Fudbaleri Galatasaraja poslednji su učesnici četvrtfinala fudbalskog kupa Turske. U revanšu Lavovi su još jednom pobedili Budžaspor rezultatom 3:0, baš kao i kod kuće pred Novu godinu.

Bafetimbi Gomis je seruiju otvorio u 33. minutu, petnaestoim golom u sezoni, ali prvim van Superlige. Jasin Eztekin je pred odlazak na veliki odmor postigao drugi gol, a konačnih 3:0 u Izmiru i 6:0 u dvomeču obezbedio je Sofijan Feguli u osmom minutu drugog poluvremena.

Fudbaleri Kajesrispora potvrdili su plasman u četvrtfinale turskog kupa novom sigurnom pobedom nad ekipom Antalije. Na gostovanju na južnoj obali Zvezda Anadolije slavila je 2:0, uz po jedan gol u oba poluvremena. Vilijam je doneo prednost Kajseriju u 30. minutu. Konačni rezultat postavio je Fernando Boldrin u 80. minutu, a ukupni skor iz dve utakmice je 5:1.

U prethodna dva dana revanši osmine finala doneli su neka ozbiljna iznenađenja, među kojima su porazi Trabzonspora od Konje i posebno neuspeh Bašakšehira protiv Giresuna. Plasman u četvrtfinale ostvarili su još Bešiktaš, Fenerbahče, Akhisar i Genčlerbirli.

Žreb je zakazan za petak, timovi će biti podeljeni u dva šešira, a mečevi će se igrati poslednje januarske i prve februarske nedelje. Sportklub će ponovo prenositi najatraktivnije duele.