Posle Bešiktaša sapleo se i Fenerbahče

Turska 3. feb 201819:04 > 19:15
Chris McGrath/Getty Images

Fudbaleri Fenerbahčea i Genčlerbirlija igrali su 2:2 u meču 20. kola turske Superlige. Tako je posle Bešitaša još jedna kanididat za titulu ispustio dva boda u ovom kolu. Pobede su danas ostvarili i Karabuk i Antalija koji su na začelju tabele.

Fener je dominirao u prvom poluvremenu, dva puta je pogodio okvir gola ali je na odmor ipak otišao sa zaostatkom 1:0. Gosti iz Ankare poveli su u 45. minutu posle autogola Nabila Dirara i njegove loše komunikacije sa golmanom Volkanom Demirelom.

Ipak posle samo pedesetak sekundi igre u nastavku, Apler Potuk je preciznim udarcem sa dvadesetak metara izjednačio rezultat, a asisten je bio Dirar koji je u 61. minutu pogodio za potpuni preokret.

Važan bod za gostima u borbi za opstanak doneo je srpski internacionalac Marko Milinković u 69. minutu, prvim golom u sezoni.

Karabuk je pobedio prvi put još od oktobra i to protiv Alanje na domaćem terenu. Jedini strelac je bio Mariuš Alekse koji je dao svoji prvi gol za Karabuk od dolaska iz kiparskog Arisa ove zime.

Antalija koja se takođe bori za opstanak slavila je kod kuće protiv Jeni Malatijaspora 3:1. Deniz Kadah je postigao prva dva gola za domaćina u 9. i 66. minutu. Ajtač Kara je između ta dva gola bio strelac za Malatijaspor i to u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Konačan rezultat na ovom meču postavio je Mustafa El Kabir u drugom minutu nadoknade.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.