Lavovi izujedali Karabuk, poker nemilosrdnog Gomisa

Turska 3. mar 201819:02 > 19:05
Printscreen

Fudbaleri Galatasaraja ubedljivo su savladali Karabuk na gostovanju rezultatom 7:0, a šest od tih sedam golova viđeno je do 40. minuta.

Meč je obeležio fantastični Bafetimbi Gomis, koji je postigao četiri gola – u petom, 18, 25. i 33. minutu. Francuskom napadaču je to rekordan broj golova na jednoj utakmici u karijeri, a ukupno sedmi u poslednja dva meča. On je sada ubedljivo na prvoj poziciji liste strelaca sa 24 gola.

Gol do poluvremena za goste dao je i Rodriges u 40. da bi se u drugom delu u strelce upisao i Gumuš, u 64. Preostali pogodak delo je igrača domaćih Jilmaza.

Za Galatu je to bila najubedljivija pobeda u Superligi od 2000. godine, a timu iz Istanbula je nedostajao jedan pogodak da izjednači najveći trijumf u istoriji u prvenstvu. U martu 1993. slavili su protiv Ankaragučua sa 8:0.

Posle te pobede Lavovi su se izjednačili na prvoj poziciji sa Bašakšehirom, koji je u toku dana pobedio Geztepe 2:0, sa po 50 bodova. Karabuk je ubedljivo poslednji sa 12.

U preostalom meču, Kasimpaša i Osmanli su remizirali 1:1.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.