Debakl Bašakšehira, heroj bivši igrač Dinama

Turska 9. mar 201820:02 > 20:03
Getty Image/ Simon Hofmann

Fudbaleri Alanjaspora napravili su veliko iznenađenje u 25. kolu Prvenstva Turske, pošto su deklasirali drugoplasirani Bašakšehir 4:1.

Gosti, koji su i dalje kandidat za titulu, igrali su bez Adebajora i Turana zbog povreda, i to se osetilo jer praktično nisu stvorili nijednu šansu na utakmici.

Domaćin je hrabrom igrom pokazao da ima velike ambicije na ovom susretu i došao je do prednost u 32. minutu golom nekadašnjeg igrača zagrebačkog Dinama Žuniora Fernandesa.

Ekipa iz Istanbula odigrala je jednu od najslabijih utakmica u sezoni, tako da je do kraja poluvremena domaćin mogao da postigne još neki gol. Ono što nisu uradili u finišu prvog, jesu u 66. minutu kada je posle akcije Fernandesa i Jalčinera drugi gol postigao Karadža.

U 71. minutu gosti ostaju sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio moldavski štoper Epureanu. Deset minuta kasnije pobedu Alanje osigurao je Akpaba posle još jedne asistencije Fernandesa.

Potom je Rijad Bajić, koji je na pozajmici iz Udinezea, dao prvi gol u Turskoj posle akcije Klišija i Elije i tako smanjio rezultat, a konačnih 4:1 postavio je Fernandes.

Pored Epureanua, Bašakšehir ostao je i bez Emrea Belezolua, koji će zbog petog žutog kartona propustiti derbi sa Bešiktašom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske lige.