Bešiktaš minimalcem izbio na čelo, Tošić požuteo

Turska 10. mar 201818:54 > 18:59
Richard Heathcote Getty Images Sport

U subotu su se igrala tri meča turske Superlige, a najviše pažnej privukao je meč u prestonici u kojem je Bešiktaš bio bolji od Genčlerbirlija sa 1:0. U ostalim mečevima kola Sivaspor i Kasimpaša su remizirali 2:2, a Osmanlispor je kod kuće bio bolji od Bursaspora sa 2:1.

Jedini gol na meču između Bešiktaša i Genčlera delo je Brazilca Andersona Taliske u 53. minutu, koji je iskoristio odličan pas Arslana i spretno matirao švedskog golmana Hofa.

Čitav meč u redovima turskog šampiona proveo je srpski defanzivac Duško Tošić, koji je dobio žuti karton u 57. minutu, a u protivničkom timu svih 90 minuta na terenu proveli su srpski internacionalci Petar Škuletić i Marko Milinković.

Sivaspor je u remiju 2:2 sa Kasimpašom vodio dva puta, a bez tri boda ostao je u sudijskoj nadoknadi vremena. Poveli su u 13. minutu golom nekadašnjeg fudbalera Evertona, Sevilje i PSV Arune Konea. Koneu je asistirao bivši napadač Milana, Real Madrida i Mančester Sitija Robinjo. Do izjednačenja tim sa stadiona Tajip Redžep Erdogan stigao je pet minuta kasnije.

U 86. minutu Kone je postigao još jedan gol i činilo se da je pobeda u rukama domaćina, ali je u 92. minutu Mbaje Dijagne izjednačio iz slobodnog udarca.

U drugom meču dana Osmanlispor je u Ankari slavio 2:1 protiv Bursaspora, a oba gola pobednik je postigao u prvom poluvremenu – strelci su bili Afrkanci – Nigerijac Aminu Umar i Marokanac Adrijan Regatin. Na 2:1 smanjio je Žire Kembo-Ekoko, ali to je bilo sve što je Bursaspor učinio na toj utakmici.

Nakon nekompletnog 25. kola Osmanlispor je i dalje u zoni ispadanja i pored pobede, dok je Bursa na 12. mestu. Sivaspor je šesti sa 38 poena, a Bešiktaš se pobedom izjednačio na vrhu tabele sa Galatasarajem sa po 50 bodova, ali žuto-crveni imaju meč manje.

U petak je Alanjaspor bio ubedljiv protiv Bašekšehira 4:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.