Fenerbahče i dalje juri vodeće

Turska 8. apr 201820:10 > 20:17
Chris McGrath, Getty Images

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Osmanlispor u 28. kolu turskog šampionata. Pobede su ostvarili i Kasimpaša, Alanja i Konja.

Domaćin je došao do prednosti 54. minutu kada je šutirao Martin Škrtel, golman gostiju uhvatio je loptu, ali je ona, kako je ocenio glavni sudija, prešla gol liniju.

U 60 minutu stativu je pogodio Đulijano, ali je odbijenu loptu u mrežu smestio Roberto Soldado.

Konjaspor je ostvario veoma važnu pobedu u borbi za opstanak jer je taj tim slavio kod kuće protiv Sivaspora i to 5:0. Nejc Skubic je doneo prednost Konji, a golove su davali još Mehdi Burabija, Volkan Šen i Samuel Eto koji je dao dva gola.

Alanja je kod kuće slavila protiv Akhisara 3:1. Vođstvo Alanji je doneo Emre Akbaba, a na 2:0 je povećao Čileanac Žunior Fernandes. Mudgat Čelik je u nadokandi smanji na 2:1, a Akbaba je potom postavio konačnih 3:1.

Kasimpaša je slavila protiv Burse 1:0, a jedini gol je dao Trezege u 31. minutu.

Pogledajte tabelu i rezultate turske lige.