Šest golova u Ankari, spektakularan pogodak Čagirana

Turska 16. apr 201821:10 > 21:19
SK

U poslednjem meču 29. kola turske Superlige Osmanli i Trabzon remizirali su rezultatom 3:3, a konačan ishod ne odgovara nijednoj od ekipa s obzirom na to da se tim iz Ankare bori za oprstanak, dok se gosti nadaju izlasku na međunarodnu scenu.

Prvi pogodak viđen je u 13. minutu kada je Novak iskoristio slabo postavljenje odbrane Osmanlija i iz drugog pokušaja matirao Karčemarskasa. Već u sledećoj akciji talentovani Jazidži iskoristio je pravovremen pas bivšeg igrača Milana Kucke za svoj osmi pogodak u sezoni.

U nastavku meča posle šest minuta igre Čagiran je postigao evrogol sa preko 30 metara čime je vratio Osmanli u igru. Pet minuta kasnije Rodaljega je pogotkom makazicama vratio dva gola viška gostima, ali to nije bio kraj uzbuđenjima u prestonici Turske.

U finišu utakmice izabranici Irfana Buza krenuli su na sve ili ništa što je rezultiralo prvo golom Cikalešija u 73. minutu, da bi izjednačenje domaćoj ekipi doneo drugim golom na utakmici Čagaran u 83. minutu posle centaršuta Pinta.

Trabzon je ostao ne petom mestu sa 46 bodova, dok Osmani i Konjaspor u zoni ispadanja dele 16. i 17. poziciju.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.