Turska: Odličan dan za gostujuće ekipe

Turska 21. apr 201819:49 > 19:55
Paolo Bruno, Getty Images Sport

U subotu su odigrana četiri meča 30. kola Superlige Turske.

Osmanlispor je pobedio sa ubedljih 3:0 Genčlerbirligi u gostima. Regatin je u 26. minutu doveo Osmanlispor u vođstvo, a onda je u 74.minutu još jednim golom duplirao prednost. Konačan rezultat postavio je Gurler tri minuta kasnije.

Buraspor je slavio na strani protiv Karabukspora sa 4:1. Golove za goste su postigli Batalja u 35, Sov u 45+4, Jardimci u 60. i Stancu u 91. minutu. Počasni gol za domaćine postigao je Akin u 45. minutu posle promašenog gola Kelesa.

Sivaspor je zabeležio trijumf u Trabzonu od 2:0. Strelci su bili Arslan u 45. i Kone u 90. minutu.

Galatasaraj je savladao Alanjaspor u gostima sa 3:2. Klub iz Istanbula je do prednosti stigao već u četvrtom minutu preko Gomisa, da bi Cavelas u 17.minutu postigao autogol i tako povisio prednost.

Pet minuta kasnije Fernandes je smanjio prednost, a  Akbabe je iz penala u 60. minutu postigao još jedan gol . Konačan rezultat je postavio Sinan Gumuš u 82.minutu.