Bešiktaš i dalje u trci za titulu, sjajan gol Kvarežme

Turska 22. apr 201820:04 > 20:08
Sebastian Widmann/Getty Images

U 30. kolu turske Superlige fudbaleri Bešiktaša savladali su Malatiju rezultatom 3:1.

Domaćin je poveo preko Alvara Negreda u 13. minutu. Međutim, gosti su iskoristili smušenost odbrane domaćina i izjednačili preko Mičela Pereire u 33. minutu na 1:1.

Bešiktaš se mučio kompletno prvo poluvreme i igrao prilično neubedljivo, ali su ipak došli do prednosti i to preko Andersona Taliske u 81. minute za 2:1.

Tačku na i stavio je najbolji fudbaler Bešiktaša Portugala Rikardo Kvarežma prelepim golom u 88. minutu za konačnih 3:1.

Bešiktaš sledeće nedelje igra veliki derbi protiv Galatasaraja, za kojim zaostaju samo jedan bod, pa će to biti direktan okršaj za titulu.

U ostalim nedeljnim mečevima turskog šampionata Konja je bila sigurna protiv Kasimpaše 2:0, a Ahisar i Geztepe su odigrali nerešeno 1:1.

Pogledajte rezutlate i tabelu turske Superlige.