Bešiktaš ostao u trci za LŠ, Osmanli blizu druge lige

Turska 13. maj 201820:28 > 20:31
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Fubaleri Bešiktaša pobedili su kao gosti Osmanli 3:2, u pretposlednjem kolu turske Superlige.

Domaćin koji je očajnički tražio bodove u borbi za opstanak poveo je u 6. minutu golom Gurlera, ali je Bešiktaš za tri minuta drugog poluvremena preokrenuo. Još uvek aktuelni šampion je srećno izjednačio posle autogola Karaera u 47. minutu, da bi samo tri minuta kasnije potpuni preokret doneo Pektemek.

Furiozno drugo poluvreme nastavilo se izjednačujućim golom Gurlera – njegove makazice u 56. minutu su ubedljivo najlepši detalj utakmice, ali je važan trijumf Bešiktašu u borbi za mesto u Ligi šampiona obezbedio rezervista Vagner Lav u 79. minutu.

Ovom pobedom Bešiktaš je preskočio Fenerbahče, koji ima utakmicu manje, i preuzeo treće mesto.  Orlovi sada imaju bod manje od drugoplasiranog Bašakšehira i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Osmanli ostaje u zoni ispadanja sa tri boda manje od Konje i Akhisara, prvih ekipa iznad crte, i u poslednjem kolu će ga samo čudo ostaviti u eliti.

U preostala dva meča bez rezultatskog značaja Trabzon je slavio u Bursi 3:1, dok su Sivas i Alanja remizirali 2:2.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.