Jojić i Jevtović debitovali u pobedama svojih timova

Turska 12. avg. 201820:41 > 20:45
Andy Astfalck, Getty Images

Fudbaleri Bašakšehira i Konjespor ostvarili su trijumfe u prvim utakmicama turskog šampionata u sezoni 2018/19.

Bašahšehir je sigurnom pobedom protiv Trabzona najavio da ponovo ima najviše ambicije – 2:0.

Ekipu iz Istanbula u vođstvo je doveo Da Kosta golom u 42. minutu na asistenciju kapitena Edina Višće, a konačan rezultat postavio je Emanuel Adebajor u nadoknadi vremena takođe posle ubačene lopte Juniora Kaišara.

U dresu domaćina šehira u prvenstvenom meču debitovao je Miloš Jojić, koji je solidno odradio svoj posao na sredini terena. Bašakšehir u četvrtak u Engleskoj očekuje revanš duel 3. kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope protiv Barnlija (prvi meč 0:0).

Konjaspor je pobedila debitanta u ligi Erzurum sa 3:2, a debi u domaćem timu zabeležio je doskorašnji vezni igrač Partizana Marko Jevtović.

Konja je posle 22 minuta vodila sa 2:0 golovima Demiroka i Jatabarea, a prethodno Skubic nije realizovao jedanaesterac. Švelen je u 39. minutu smanjio prednost domaće ekipe, Gor je izjednačio u 71. da bi Jatabare u 85. minutu drugim pogotkom obezbedio trijumf i veliko slavlje domaćim navijačima.

Jevtović je u 89. minutu zamenio makedonskog internacionalca Adisa Jahovića.

Pogledajte sve REZULTATE i detaljnu statistiku, kao i TABELU.