Rize iznenadio Fener, Robinjo kao iz najboljih dana

Turska 30. sep 201820:02 > 20:13
Pedro Vilela, Getty Images Sport

Fudbaleri Fenerbahčea doživeli su ubedljiv poraz u meču 7. kola turske Superlige na gostovanju od Rizespora 3:0.

Fener je prikazao još jednu izuzetno lošu partiju, a Rize je potpuno zasluženo došao do pobede i prišao turskom velikanu na samo bod. Ovo je takođe prvi trijumf Rizea od 2007. godine nad Fenerbahčeom.

Vođstvo Rizeu doneo je Murići u 30. minutu na proigravanje Uslua, da bi samo pet minuta kasnije na semaforu pisalo 2:0. Umar je bio strelac drugog pogotka na asistenciju Samua. Do kraja prvog poluvremena Rize je postigao i treći pogodak i potvrdio pobedu, strelac je bio Samu u 41.minutu.

Fener je samo na dva meča sačuvao svoju mrežu ove sezone, a ovo je treći meč na kome izabranici Filipa Kokua nisu dali gol. Fenerbahče ima samo sedam bodova, pa se sve više priča o mogućem otkazu za holandskog stručnjaka.

Sivas je savladao Bursu sa 2:0, a oba gola postigao je slavni Brazilac Robinjo. Brazilski ofanzivac je u turskom klubu od januara ove godine, a dva pogotka protiv Burse, postignuta u 34. i 90+1. minutu, su i njegovi prvi u novoj sezoni.

U trećoj utakmici dana Geztepe je savladao Konju sa 3:2 (Džerom 24, Oztekin 41, Kastro 61 – Jatabare 49, Sahiner 90+5). Vezista Marko Jevtović je za Konju odigrao ceo meč.