Donk u finišu doneo Lavovima bodove

Turska 6. okt. 201821:05 > 21:07
Getty Images/EuroFootball

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su Antaliju u gostima sa 1:0 u osmom kolu Superlige.

Jedini gol za šampiona Turske postigao je Rajan Donk u 87. minutu. Snažni Holanđanin je sjajno skočio na centaršut Henrija Onjekurua i zatresao mrežu Ruda Bofana. Donk je u igru ušao samo dva minuta ranije.

Galata je tim trijumfom ostala na čelu tabele sa 18 bodova, dok je Antalija peta sa 13.

Pobedu minimalnim rezultatom ostvarili su i Bursa protiv Ankaragučua i Erzurum protiv Alanje. Tri boda Bursi doneo je Meras u 22. minutu, pošto se sjajno snašao na centaršut Keskina i glavom lobovao istrčalog golmana Hofa, dok je jedini pogodak za Erzurum dao Antaljali u 54. minutu meča.

Duel Kajzerija i Rizea završen je bez pobednika – 2:2, a oba tima su meč završila sa desetoricom. Rotman je isključen u 12, a Samudio u 45+1.

Kad je o golovima reč, Čeri iz penala u 62. i Bulut u 73. bili su strelci za domaće, dok su za goste precizni bili Sadane u 25. i Kamdali u 86.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.