Konja 'na konju', desetkovani Galatasaraj slavio

Turska 10. nov. 201813:53 > 19:23
FK Partizan

U subotu su u turskoj Superligi tokom pepodneva odigrana dva meča 12. kola, a do bodova su stigle ekipe Konjaspora i Erzuruma.

Konja je kod kuće savladala Ankaraguču 2:0 (0:0), a čitav meč u ekipi domaćina odigrao je nekadašnji igrač Partizana Marko Jevtović.

Golove za pobednika postigli su Rikardo Fati (autogol) u 56. i Morike Fofana u 77. minutu, na asistenciju Denija Miloševića, veziste iz BiH.

Nakon pobede Konjaspor je deveti sa 17 poena, dok je Ankaraguču, koji je na šesto mestu, osvojio dva boda više. U narednom kolu Konja gostuje Galatasaraju u prestonici, dok Ankaraguču takođe igra protiv istanbulskog tima – kod kuće protiv Bešiktaša.

Erzurum je slavio na domaćem terenu protiv Gectepea 2:1 (1:0) i pobegao iz opasne zone – golove za domaćina postigli su Akdag i Antaljali, dok je utešni pogodak za goste delo Ezrekina.

Erzurum je sa tri boda sada na 14. mestu tabele, dok je Gectepe osmi i u narednom kolu kod kuće igra protiv Bašakšehira.

U trećem meču igranom u subotu Bašakšehir je pobedio Rizespor na gostovanju 2:1 (0:0), a golove za pobednika postigli su Da Kosta u 52. i Riad Bajić u 64. minutu, dok je jedini strelac za domaćina bio Vedat Murići u 79. minutu.

Srpski vezista Miloš Jojić nije ulazio u igru za Bašakšehir.

Bašakšehir na taj način nastavlja odlične igre i trenutno su prvi na tabeli sa 27 bodova – šest više od Malatije, koja je druga. Rizespor je poslednjeplasiran tim Superlige sa tek osam bodova iz prvih 12 kola.

Fudbaleri Galatsaraja pobedili su kao gosti sa 3:0 ekipu Kajserija u meču 12. kola turske Superlige. Aktuelni šampion je tako došao do prve pobede nakon pet utakmica u svim takmičenjima i vratio se na drugo mesto na tabeli sa četiri boda manje od vodećeg Bašahšehira.

Iako je bio oslabljen neigranjem velikog broja standardnih prvotimaca zbog suspenzija i povreda, tim iz Istanbula lakše od očekivanog stigao je do ubedljivog trijumfa, a blistao je nigerijski krilni napadač Henri Onjekuru, strelac dva gola. Igrač koji je na pozajmici iz Evertona je prvi gol postigao u 18. minutu. U dosta tvrdoj i nervoznoj utakmici, Galatasaraj je duplirao vođstvo u 75. minutu, kada je Onjekuru još jednom savladao golmana Jildirima. Domaćin je od 83. minuta igrao bez isključenog Tijaga Lopesa, a konačan rezultat postavio je levi bek Omer Bajram u 88. minutu. Kajseri je šestim porazom u sezoni ostao na 12-tom mestu na tabeli.

Petak u turskoj Superligi obeležio je fantastičnom partijom srpski internacionalac Danijel Aleksić, a postigao je i neverovatan pogodak u ubedljivom trijumfu svoje Malatije.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.