Golčina i asistencija Ljajića za ubedljiv Bešiktaš

Turska 24. nov. 201819:15 > 19:17
Maddie Meyer/Getty Images

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Anakaragudžu na gostovanju 4:1 u okviru 13. kola turske Superlige, a vodeći gol za Orlove postigao je Adem Ljajić.

Srpski reprezentativac se sjajno namestio u 23. minutu i pravim projektilom poslao loptu iza nepomičnog Čelikaja.

Samo četiri minuta kasnije Pektemek je povisio na 2:0, da bi u 44. Jalcin otklonio dileme oko pobednika, na dodavanje Ljajića.

El Kabir je u 86. smanjio zaostatak domaćih, posle dodavanja Italijana Alesija Ćerćija, da bi konačan rezultat postavio Ozjakup dva minuta kasnije.

Orlovi sad imaju 21 bod i zauzimaju peto mesto na tabeli. Ekipa iz glavnog grada je sedma sa 19.

Alanja je na svom terenu bila ubedljiva protiv Kajzerija 5:0. Papis Sise je postigao dva pogotka, u 74. i 79, Đalma je bio strelac iz penala u 45+5, Karadža u 59, a Fernandes u 81. minutu.

Pobeda domaćih je mogla biti i ubedljvija, ali je Sise u 21. promašio penal.

Duel Erzuruma i Antalije završen je trijumfom domaćih 1:0. Jedini strelac bio je Anđelo, koji je u 76. postigao autogol i doneo domaćima tri boda.