Višća i Bajić za trijumf Bašakšehira i plus 5

Turska 26. nov 201820:05 > 20:09
Clive Brunskill, Getty Images

Fudbaleri Bašakšehira pobedili su kao gosti Geztepe 2:0 u poslednjem meču 13. kola turske Superlige.

Bila je to deveta pobeda u sezoni za tim iz Istanbula, a peta uzastopna, posle koje se učvrstio na liderskoj poziciji sa 5 bodova prednosti ispred najbližeg pratioca Kasimpaše.

Tim Abdule Avdžija poveo je u 9. minutu kada je kazneni udarac sigurno realizovao Edin Višća. Penalu je prethodio faul nad Riadom Bajićem. Za kapitena Bašakšehira to je bio četvrti pogodak u sezoni.

Imali su gosti do kraja poluvremena niz dobrih šansi da dupliraju prednost, ali su ih redom propuštali Višća, Bajić i Irfan Kaveči.

Domaćin je konstantno pokušavao da izjednači, ali i vrlo retko dolazi do izglednih prilika. Meč je rešen u 73. minutu kada je po levoj strani fantastično probio Mosoro i asistirao Bajiću za njegov četvrti gol u sezoni i treći u poslednje četiri utakmice.

Bašakšehir je bez problema sačuvao prednost do kraja meča i još jednim rutinskim trijumfom pokazao da je zreo za osvajanje titule. Srpski internacionalac Miloš Jojić je ceo meč presedeo na klupi.

Geztepe je doživeo prvi poraz na domaćem terenu nakon pet utastopnih pobeda, a tokom te serije u Izmiru su padali i Bešiktaš i Galatasaraj.

Turska Superlige nastavlja se već u petak. U subotu će Bašakšehir dočekati Sivas od 14 sati, uz prenos na SK2, a na istom kanalu u nedelju u 18 časova prenosimo centralni meč 14. kola Bešiktaš – Galatasaraj.